Hyaluronik Asit Ve Kolajen Kullanımı

Hyaluronik asit hyalüronat olarak da bilinen bir tür maddedir. Kökeni Yunanca’dan gelen bu kelime Yunanca’da cam anlamına gelmektedir. Hyaluronik asit cilt bakım ürünlerinde kullanılan ve kadınların en çok tercih ettiği ürünlerden biridir. Bundan dolayı hyaluronik asit cilt sağlığına iyi geldiğinden ötürü sıklıkla kullanılmaktadır. Bu asit aynı zamanda hücre dışı matriksinde ana bileşeni olarak bilinmektedir. Hyaluronik asit insan vücuduna özellikle deri sağlığı için oldukça önemli bir maddedir.

 

Hyaluronik Asit Tarihçesi

Hyaluronik asit ilk kez 1930 yılında bilim adamı Karl Meyer tarafından bulunmuş bir asittir. Laboratuvar da yapmış olduğu deneyler sonucunda hyaluronik asit keşfini yapmıştır. Yapılan keşifler ve araştırmalar sonucunda hyaluronik asit bazı eklem hastalıklarına da iyi geldiği tespit edilmektedir. Karl Meyer yapmış olduğu çalışmalar sonucunda yapısında yaklaşık olarak 25 bin disakkaritin olduğu tespit edilmiştir. Bundan dolayı hyaluronik asitin bir polimer grubuna ait olduğunu gördü.

-47%LIMITED
-48%LIMITED
-46%LIMITED
İndirim!-60%LIMITED
10 Adet X 5ml Essence B6 Vitamin Dermapen Hyaluronik Asit Ampül Serum Seti
60,13  KDV Dahil 60,13 

 

Hyaluronik Asitin Cilde Faydaları Nelerdir?

Hyaluronik asidin cilde oldukça faydalı olduğunu söylemiştik. Hyaluronik asitin cilde faydaları şu şekildedir;

 

1) Cilt Kırışıklıklarına İyi Gelir

Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte bir takım doğal olarak kırışıklıklar meydana gelebilmektedir. Bundan dolayı cilt kırışıklığı için Hyaluronik asit kullanılmaktadır. Hyaluronik asit cilde son derecede iyi geldiği bilindiği için özellikle kadınların en çok tercih ettiği bir tedavi şeklidir.

 

2) Ciltteki Yaraların İyileşmesini Sağlar

Ciltte bir takım yaralanmalar olabilmektedir. Bunun sonucunda bazı yaralar ise oldukça geç iyileşmekte veya yaraların izleri kalmaktadır. Bundan ötürü ciltteki yaraların iyileşmesini sağlaması açısından hyaluronik asit kullanılmaktadır. Hyaluronik asit yaraların çabucak iyileşmesini sağlar.

 

3) Cildin Nemini Dengeler

Ciltte bir takım nem kaybı yaşanmaktadır. Bu nem kaybı sonucunda ise cildin özü etkilenmektedir. Bundan ötürü hyaluronik asit kullanımı son derecede önemlidir. Hyaluronik asit ile birlikte cildin nemi dengelenir ve cilt daha güzel bir görünüme kavuşur. Cildin daha iyi görünmesini açısından hyaluronik asit kadınlar arasında sıklıkla tavsiye edilmektedir.

 

Kolajen Nedir?

Kolajen fibroblast ve diğer hücrelerin bir araya gelmesi ile oluşan bir tür protein çeşitidir. Kolajenler cilt sağlığına oldukça iyi gelmektedir. Cilt ve kas hücrelerinde yer alan kolajen cildin daha diri görünmesini sağlar ve kasların daha güçlü olmasını sağlar. Kolajenin cilt için oldukça faydası olduğu bilinmektedir. Özellikle kadınlar arasında kolajen kullanımı yaygındır.

 

Kolajenin Faydaları Nelerdir?

1) Cildin Diri Görünmesini Sağlar

Cildin özünde bulunan kolajen kullanımıı sırasında cildin daha iyi görünmesini sağlamaktadır. Ciltte oluşan lekeleri ve kırışıklıkları da kolajen ile tedavi edebilmek mümkün.

 

2) Saç Sağlığına İyi Gelir

Saçında dökülme ve diğer problemleri yaşayan kişiler için de kolajen kullanımı son derecede önemlidir. Özelilkle saçın daha güçlü görünmesi açısından kolajen kullanımı sırasında bu tarz şikayetler ortadan kalkmaktadır.

 

Kolajenin Çeşitleri Nelerdir?

 Kolajen çeşitleri şu şekildedir;

  • Kolajen tozu
  • Kolajen hapı
  • Kolajen maddesi içeren diğer kremler

 

Hyaluronik Asit ve Kolajen Nasıl Kullanılmaktadır?

Hyaluronik asit ve kolajen kullanımı hap ve toz şeklinde kullanılmaktadır. Hyaluronik asit ve kolajen ayrı ayrı da alınabilmektedir. Özellikle kolajen kullanacak kişiler için toz hap ve krem şeklinde kullanılabiliyor. Kolajen kremi ile cildin tahriş olmuş yerlerine sürülebilmektedir. Bu şekilde kolajen kremi son derecede etkili kullanılmaktadır. Günde 2 defa kolajen kremi ve çeşitleri kullanılmaktadır.

 

Hyaluronik asit içeren hapları da aynı şekilde kullanmak mümkün. Doğal olarak satılan bu hapları tok karnına veya aç karnına farketmeksizin kullanarak cilt sağlığı için tedavi seçeneklerini geliştirmiş olursunuz.

C Vitamini ve C Vitamini Serumu
Kirpik Lifting, Lash Lift
Hızlı Menü
Close

Sepetim

Close

Favorilerim

İncelediğiniz Ürünler

Close

Hesap Oluştur

Kişisel verileriniz, bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve şurada açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır. gizlilik ilkesi.

Zaten bir hesabınız var mı?

Close

Kategoriler