C Vitamini ve C Vitamini Serumu

C vitamini insan sağlığı için gerekli olan vitaminlerden birisidir. C vitamini bilim dünyasında askorbik asit olarak bilinmektedir. Birçok özelliği olan c vitamini suda eritilebilen bir vitamindir. C vitaminini hayvanlar ve bitkiler kendi kendine üretebilmektedir. Hayvanlar ve bitkiler glukozdan bu vitamin sentezinini gerçekleştirebilir. İnsanlar ve insan benzeri primatlar da c vitaminin kendi kendine üretemediğinden ötürü bu vitamini meyveler veya diğer besinler aracılığı ile almak durumundadırlar.

C Vitamini Tarihçesi

Tarihte C vitamini hakkında ilk araştırma 1907’li yıllarda yapılmıştır. Holst tarafından yapılan deneyler ile birlikte c vitamininin varlığı kanıtlanmıştır. Yapılan deneyler sonucunda ise C vitamininin bazı meyvelerde bulunduğunu tespit ederek skorbüt hastalıklarını da önleyici özelliği olduğunu ispatlanmıştır. C vitamini üzerinde çalışmalar tarihte birçok sefer devam etmiştir. Drummond adında ki bilim adamı 1920 yılında yapmış olduğu çalışma ile askorbik asite c vitamini demiştir.

Daha sonra Zilva ile çalışma arkadaşları limondan c vitamini olabileceğini tespit etmişlerdir. Limon ve diğer meyveleri inceleyerek hangi meyvelerde bu vitaminin olduğuna dair araştırma yapmışlardır. C vitaminini insan sağlığı üzerinde faydası oldukça fazla olduğuna kanaat getirmişlerdir.

 

C Vitamininin Faydaları Nelerdir?

1) Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

C vitaminin en önemli faydalarından birisi bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Özellikle hasta olduğumuz zamanlarda vücut direnci ve dolayısıyla bağışıklık sistemi bir miktar çökebilir. Bunun sonucunda ise c vitamini alınmalıdır. C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi de dengeler.

2) Cildi Yeniler ve Onarır

C vitamini cilt için de son derecede önemlidir. Hatta c vitaminin bazı cilt hastalıkları da önlediği bilinmektedir. Bundan dolayı cilt için c vitamini alınması son derecede önemlidir.

3) Göz Hastalıklarına İyi Gelir

Yapılan araştırmalar sonucunda C vitaminin göz hastalıklarına da iyi geldiği tespit edilmiştir. Bazı göz hastalıklarının da gelişmesini engeller ve gözün işlevini en iyi şekilde yerine getirmesini sağlar.

C Vitamini Serumu Hakkında

C vitaminini vücuda serum şeklinde de almak mümkündür. C vitamini serumu son derecede sağlıklı bir işlemdir. Özellikle cildin dış etmenlerden korunması ve cildin daha iyi görünmesini sağlamak açısından c vitamini serumu kullanımı son derecede önemlidir. C vitamini serumu cildin pürüzsüz bir şekilde görünmesini sağlar. Ayrıca c vitamini serumu kullanmak yaşlanmayı da geciktirir. Özellikle kadınların sıklıkla kullandığı bu c vitamini serumu daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

C Vitamini Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

C vitamini serumunu kullanmak son derecede basittir. Öncelikle bir c vitamini serumunu şırınga ile pamuğa dökün. Ardından cildinizin tahriş olan yerlerine bu dökmüş olduğunuz c vitamini serumu işlemini uygulayın. Yavaşça ve yuvarlak yaparak cildinizi de gezdirin. Bu şekilde günde 2 defa c vitamini serumunu vücudunuza uygulayarak cildinizin daha güzel ve daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

C Vitamini Serumu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

C vitamini serumu kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Vücutta kızarıklığa neden olmaması açısından alacağınız c vitamini serumunun maksimum ve %30 olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer c vitamini serumu bu aralıklarda olmaz ise ciltte bir takım kızarıklıklar meydana gelmesi içten bile değildir.

C vitamini serumu alırken de dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken birkaç nokta vardır. C vitamini çabuk kaybolabilen zamanla etkisini yitirebilen bir vitamindir. Bundan dolayı aldığınız c vitamini serumu şişesi az ışık geçirdiğinden emin olmalısınız. Eğer c vitamini serumu fazla ışık geçiriyorsa bu c vitaminin zamanla erimesine hatta etkisini kaybetmesi ile sonuçlanabileceğini unutmayın.

Hyaluronik Asit Ve Kolajen Kullanımı
Hızlı Menü
Close

Sepetim

Close

Favorilerim

İncelediğiniz Ürünler

Close

Great to see you here !

Kişisel verileriniz, bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve şurada açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır. gizlilik ilkesi.

Already got an account?

Close

Kategoriler