C Vitamini ve C Vitamini Serumu

C vitamini insan sağlığı için gerekli olan vitaminlerden birisidir. C vitamini bilim dünyasında askorbik asit olarak bilinmektedir. Birçok özelliği olan c vitamini suda eritilebilen bir vitamindir. C vitaminini hayvanlar ve bitkiler kendi kendine üretebilmektedir. Hayvanlar ve bitkiler glukozdan bu vitamin sentezinini gerçekleştirebilir. İnsanlar ve insan benzeri primatlar da c vitaminin kendi kendine üretemediğinden ötürü bu vitamini meyveler veya diğer besinler aracılığı ile almak durumundadırlar.

C Vitamini Tarihçesi

Tarihte C vitamini hakkında ilk araştırma 1907’li yıllarda yapılmıştır. Holst tarafından yapılan deneyler ile birlikte c vitamininin varlığı kanıtlanmıştır. Yapılan deneyler sonucunda ise C vitamininin bazı meyvelerde bulunduğunu tespit ederek skorbüt hastalıklarını da önleyici özelliği olduğunu ispatlanmıştır. C vitamini üzerinde çalışmalar tarihte birçok sefer devam etmiştir. Drummond adında ki bilim adamı 1920 yılında yapmış olduğu çalışma ile askorbik asite c vitamini demiştir.

Daha sonra Zilva ile çalışma arkadaşları limondan c vitamini olabileceğini tespit etmişlerdir. Limon ve diğer meyveleri inceleyerek hangi meyvelerde bu vitaminin olduğuna dair araştırma yapmışlardır. C vitaminini insan sağlığı üzerinde faydası oldukça fazla olduğuna kanaat getirmişlerdir.

-47%LIMITED
-48%LIMITED

 

C Vitamininin Faydaları Nelerdir?

1) Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

C vitaminin en önemli faydalarından birisi bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Özellikle hasta olduğumuz zamanlarda vücut direnci ve dolayısıyla bağışıklık sistemi bir miktar çökebilir. Bunun sonucunda ise c vitamini alınmalıdır. C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi de dengeler.

2) Cildi Yeniler ve Onarır

C vitamini cilt için de son derecede önemlidir. Hatta c vitaminin bazı cilt hastalıkları da önlediği bilinmektedir. Bundan dolayı cilt için c vitamini alınması son derecede önemlidir.

3) Göz Hastalıklarına İyi Gelir

Yapılan araştırmalar sonucunda C vitaminin göz hastalıklarına da iyi geldiği tespit edilmiştir. Bazı göz hastalıklarının da gelişmesini engeller ve gözün işlevini en iyi şekilde yerine getirmesini sağlar.

C Vitamini Serumu Hakkında

C vitaminini vücuda serum şeklinde de almak mümkündür. C vitamini serumu son derecede sağlıklı bir işlemdir. Özellikle cildin dış etmenlerden korunması ve cildin daha iyi görünmesini sağlamak açısından c vitamini serumu kullanımı son derecede önemlidir. C vitamini serumu cildin pürüzsüz bir şekilde görünmesini sağlar. Ayrıca c vitamini serumu kullanmak yaşlanmayı da geciktirir. Özellikle kadınların sıklıkla kullandığı bu c vitamini serumu daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

C Vitamini Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

C vitamini serumunu kullanmak son derecede basittir. Öncelikle bir c vitamini serumunu şırınga ile pamuğa dökün. Ardından cildinizin tahriş olan yerlerine bu dökmüş olduğunuz c vitamini serumu işlemini uygulayın. Yavaşça ve yuvarlak yaparak cildinizi de gezdirin. Bu şekilde günde 2 defa c vitamini serumunu vücudunuza uygulayarak cildinizin daha güzel ve daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

C Vitamini Serumu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

C vitamini serumu kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Vücutta kızarıklığa neden olmaması açısından alacağınız c vitamini serumunun maksimum ve %30 olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer c vitamini serumu bu aralıklarda olmaz ise ciltte bir takım kızarıklıklar meydana gelmesi içten bile değildir.

C vitamini serumu alırken de dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken birkaç nokta vardır. C vitamini çabuk kaybolabilen zamanla etkisini yitirebilen bir vitamindir. Bundan dolayı aldığınız c vitamini serumu şişesi az ışık geçirdiğinden emin olmalısınız. Eğer c vitamini serumu fazla ışık geçiriyorsa bu c vitaminin zamanla erimesine hatta etkisini kaybetmesi ile sonuçlanabileceğini unutmayın.

Hyaluronik Asit Ve Kolajen Kullanımı
Kirpik Lifting, Lash Lift
Hızlı Menü
Close

Sepetim

Close

Favorilerim

İncelediğiniz Ürünler

Close

Hesap Oluştur

Kişisel verileriniz, bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve şurada açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır. gizlilik ilkesi.

Zaten bir hesabınız var mı?

Close

Kategoriler